Koncert Noworoczny cz. I

W niedzielę (16.01.) odbyła się I część Koncertu Noworocznego. Został on przygotowany we współpracy Gminnego Domu Kultury w Skrwilnie z Muzyczną Strefą Natalii Woźnickiej. Koncert odbył się w nowej świetlicy wiejskiej w Skrwilnie.

Na scenie wystąpili artyści, którzy pod czujnym okiem Pani Natalii Woźnickiej oraz Pani Katarzyny Majorowskiej – Łubińskiej szlifują swoje talenty.

Repertuar składał się z kolęd oraz pastorałek, które artyści ćwiczyli już od października. Na samym początku wszyscy wykonali wspólnie kolędę Pójdźmy wszyscy do stajenki. Następnie najmłodsze grupy kolejno prezentowały swoje wokalne umiejętności. Usłyszeliśmy między innymi kolędę Wśród nocnej ciszy oraz dwie pastorałki. Występ dzieci bardzo przypadł publiczności do gustu co potwierdziły duże brawa oraz łzy wzruszenia w oczach rodziców.

Kolejnym punktem programu był występ młodzieży z ludowym repertuarem. Dla wzmocnienia artystycznego wyrazu wokaliści zaprezentowali się w Łowickich Strojach Ludowych. Kolęda „Bracia patrzcie jeno” wykonana została wspólnie z solistą. Publiczność urzekła „Pastorałka od serca do ucha” oraz wykonanie a’capella  „Dzisiaj w Betlejem”.

Kolejnym punktem koncertu był występ zespołu wokalnego „Nigdy nie mów nigdy”. Panie zaprezentowały a’capella dwa utwory „Mizerna cicha” oraz „ Gdy śliczna Panna”. Kolędy zaśpiewane na 3 głosy, zabrzmiały fenomenalnie.

Na koncercie wystąpiły również dzieci, które od października uczą się gry na keyboardach. W ich wykonaniu publiczność usłyszała utwory Jingle Bells oraz Przybieżeli do Betlejem Pasterze. Wykonawcy pomimo krótkiego okresu nauki poradzili sobie znakomicie na dużej scenie i wykazali się ogromnym profesjonalizmem.

Nasza zdolna młodzież łączy również talenty wokalne z instrumentalnymi. Jedna z wokalistek przepięknie zagrała na pianinie i zaśpiewała wzruszający, świąteczny utwór „Snowman”

Na scenie mogliśmy podziwiać również duety wokalne. Kolęda „Mizerna cicha” oraz utwór Let it snow wykonane w duetach były strzałem w dziesiątkę. Dzięki idealnemu połączeniu wokali artystów utwory zyskały wspaniałe barwy i brzmienie.

Oprawę muzyczną koncertu zapewnił zespół instrumentalny w składzie: Jakub Kwiatkowski – perkusja, Jessika Kociołek – skrzypce, Robert Kwiatkowski – akordeon, Michał Łubiński – saksofon, Katarzyna Majorowska – Łubińska – flet, Kacper Kluskiewicz – trąbka, Natalia Woźnicka – pianino.

I część Koncertu Noworocznego została odebrana bardzo pozytywnie co stanowi dla nas siłę napędową na przyszłe przedsięwzięcia.

Dziękujemy Pani Natalii Woźnickiej za wspaniałe przygotowanie wykonawców i organizację.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł. Stanisława Reymonta w Zawidzu Kościelnym. Dzięki uprzejmości władz nasi uczestnicy mogli wystąpić w strojach ludowych.

Opcje dostępności