Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu

 

 

 

Skrwilno, Plac przy Świetlicy wiejskiej w Skrwilnie, ul. Rypińska 9

(25 września – 9 października 2023 r.)

 

Wystawa plenerowa pt. Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu”, po ekspozycji w kilku miastach województwa, prezentowana będzie w najbliższym czasie w Skrwilnie. Jej inauguracja będzie miała miejsce 25 września i dla wszystkich chętnych będzie dostępna do 9 października.

Celem wystawy jest prezentacja koncepcji i przebiegu szlaku oraz promocja najważniejszych miejsc i obiektów kujawsko-pomorskiego odcinka trasy. Dwanaście plansz, które stanowią wystawę, przedstawiają najważniejsze miejsca i obiekty na Szlaku. Niektóre z nich są wprost związane z Kopernikiem, takie jak Toruń, Chełmno czy Grudziądz, inne zaś świadczą o pamięci o nim i jego dziele. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o pomnikach, planetariach, czy astrobazach.

Organizatorem wystawy jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu, a Honorowy Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej informacji o Szlaku Kopernikowskim na Kujawach i Pomorzu, znajduje się w przewodniku dostępnym w punktach Informacji Turystycznej, a także na stronie internetowej dedykowanej kujawsko-pomorskiej części Szlaku (https://kpcd.com.pl/szlak-kopernikowski/). Pełna trasa Szlaku Kopernikowskiego, obejmującego poza naszym województwa, także miejsca i obiekty w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim, dostępna jest z kolei na oficjalnej stronie Szlaku (https://szlakkopernikowski.pl/pl/).

 

Opcje dostępności