Spotkanie z pisarzem Zbigniewem Zbikowskim

25 września w Gminnym Domu Kultury w Skrwilnie odbyło się spotkanie z pisarzem, członkiem Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Panem Zbigniewem Zbikowskim.

Pan Zbyszek, niezwykle ciepły i sympatyczny człowiek, urodził się w Skrwilnie, obecnie mieszka w Warszawie. Jest autorem wielu powieści takich jak m.in. Transprussia czy Berlin Indigo.

Prowadzi również stronę na Facebook’u „Stare Skrwilno”, która cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy.

Wrześniowe spotkanie było zapowiedzią planowanego albumu
„Gmina Skrwilno w starej fotografii”.

Pomysłodawcą jest Pan Zbikowski a we współpracę włączają się Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie oraz Gminny Dom Kultury w Skrwilnie. Pomysł uzyskał również wsparcie Wójta Gminy Skrwilno.

Spotkanie podzielone było na 3 części.
W pierwszej, goście wysłuchali opowieści Pana Zbikowskiego o znanych twórcach i artystach, których korzenie wywodzą się ze Skrwilna i związane są z Warszawą – tak jak autor prelekcji.
W drugiej części spotkania przedstawiono jak wyglądać będą prace nad albumem. Była to również forma promocji przedsięwzięcia.
Jak wspomniał Pan Zbigniew, album ten nie powstanie bez pomocy i zaangażowania mieszkańców.
Wreszcie trzecia, mniej oficjalna część, która skupiła się na rozmowach i wspomnieniach oraz prezentacji cennych rodzinnych pamiątek.
Udało się zlokalizować pierwsze źródła fotografii z innych epok, poznać ludzi zaangażowanych w krzewienie historii oraz uzyskać informację o osobach, które bardziej szczegółowo mogą przedstawić historię naszej gminy.
A właśnie o to w tym wszystkim chodziło.

Dziękujemy mieszkańcom za pozytywny odbiór zorganizowanego spotkania.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Zbikowskiemu za tak wspaniałą inicjatywę oraz zaangażowanie w promocję naszego lokalnego dziedzictwa.
Opcje dostępności